Revenue Share, RevShare – co to za biznes? jak on działa?

revenue share, rev share

Jak już wcześniej pisałem program Traffic Monsoon to bardzo duża sieć reklamowa, która oferuje usługi reklamowe, zwiększenie ruchu na Twojej stronie. Strategia zastosowana przez Traffic Monsoon nazywana jest Revenue Share lub RevShare. Dlaczego? Już wyjaśniam, otóż firma ta dzieli się uzyskanymi zyskami ze swoimi użytkownikami.

Rynek programów działających w podobny sposób jest bardzo duży, dlatego też wyjaśnić w tym artykule kilka podstawowych informacji na temat firm działających w modelu Revenue Share

Program Revenue Share – co to w ogóle jest?

Z definicją jaka znajduje się w wikipedii Revenue Share jest to podział dochodu, zarówno zysków i strat, które są proporcjonalnie dzielone pomiędzy partnerami, firmami które współpracują zgodnie z taką strategią.

Programy działające zgodnie ze strategią Revenue Share są również nazywane RevShare. Idąc krok dalej firmy, które działają w ten sposób w branży marketingu internetowego czy też reklamy internetowej dzielą się ze swoimi użytkownikami częścią przychodów ze sprzedaży różnego rodzaju reklam, lub też z innych źródeł. Zdarzały się w przeszłości programy Revenue Share, które działały na rynku walut i dzieliły się zyskami wypracowanymi na obrocie walutami.

Jak działają programy z rodziny RevShare?

Skoncentrujmy się na firmach Revenue Share działających w branży reklamowej, czyli oferujących różnego rodzaju reklamę. Wydawałoby się, że schemat działania jest prosty, użytkownicy rejestrują się w takim programie, firma sprzedaje reklamy i jeżeli osiągnie zysk, to dzieli się zyskiem ze swoimi użytkownikami.

Niestety, nie jest to takie proste. Warunkiem koniecznym udziału w zyskach takiej firmy jest obowiązkowy zakup określonej usługi reklamowej, oferowanej przez tą firmę. Najczęściej są to pakiety reklamowe zwane AdPackami (z ang. advertising package), dzięki którym kupujący dostaje określoną liczbę wyświetleń swojej strony lub określoną liczbę kliknięć w baner, mogą też wystąpić obie te opcje jednocześnie.

Jednak kupując pakiety reklamowe, kupujemy wyłącznie reklamę, którą wykorzystujesz do zareklamowania np. swojego sklepu internetowego czy bloga. Firma jedynie gwarantuje Ci wygenerowania określonego ruchu na promowaną przez Ciebie stronę czyli, że Twoją stronę obejrzy określona liczba osób.

Co zatem trzeba zrobić, żeby właściciele RevShare’a podzieli się z nami zyskami? Odpowiedź jest prosta – trzeba trochę popracować, jednak firmy tego typu przyjmują różne strategie. Na przykład w Traffic Monsoon trzeba obejrzeć każdego dnia 10 reklam, bez względu na ilość posiadanych pakietów reklamowych. W innych programach może to być obowiązek obejrzenia 3 reklam dziennie za każdy zakupiony pakiet, ale zdarzają się też programy, które wprowadzają obowiązkowy miesięczny abonament (np. MyAdvertising Pays).

Jeżeli wykonasz powyższe obowiązki to firma RevShare odda Ci część swoich zysków, co często jest nazywane zwrotem z inwestycji w pakiety reklamowe. Dla przykładu Traffic Monsoon oferuje 110% udziału w zyskach per AdPack tzn. kupując pakiet reklamowy za 50$ po około 55 dniach otrzymujemy 55$.

Inne opcje zarabiania oferowane w programach RevShare

Tak jak już wspominałem, żeby uczestniczyć w podziale zysku trzeba wykonać określone czynności. W wielu systemach Revenue Share dostajemy możliwość zarabiania bez konieczności angażowania własnych środków finansowych w zakup Pakietów Reklamowych. Poniżej przedstawiam najczęściej oferowane formy współpracy.

Podstawową możliwością współpracy jest tak zwane klikanie w płatne reklamy (z ang. PayToClick) polegające na oglądaniu płatnych reklam umieszczonych w systemie. Reklamy te są zazwyczaj nisko płatne i nie występują we wszystkich programach Revenue Share. Trzeba podkreślić, że systemy pokazują wartość otrzymanego wynagrodzenia widzimy jeszcze przed kliknięciem w daną reklamę, więc sami możemy ocenić czy akceptujemy proponowaną stawkę. Metoda ta jest bardzo prosta i nie wymaga wielkiego wysiłku z naszej strony, jednak jest ona przeznaczona dla wyjątkowo cierpliwych osób. Osiągnięcie progu wypłaty, który może wynosić od 2 lub 5 $ może zająć nawet kilka miesięcy. Opcję oglądania płatnych reklam posiadają w tej chwili takie programy jak MxRevshare, Traffic Monsoon.

Kolejną możliwością zarabiania, oferowaną przez systemy RevShare jest polecanie systemu innym osobom. Opcja ta praktycznie występuje, w każdym tego typu programie. Duże grono osób opiera swoją strategię współpracy z firmami Revenue Share głównie na tej opcji. W celu osiągnięcia wysokich zarobków trzeba zbudować dużą sieć partnerów, co nie jest proste, a przede wszystkim zabiera dużo czasu – co najmniej kilka miesięcy. Trzeba się wówczas bardzo zaangażować się w reklamowanie programu, prowadzić webinary reklamowe, budować własny wizerunek, wykupywać reklamy w innych systemach, dzielić się wiedzą o o zarabianiu w takich programach ze swoimi poleconymi.

Dzięki każdej rejestracji można zarobić prowizję od tego co dana osoba kupi w systemie. Na przykład Traffic Monsoon oferuje 10% za każdą usługę zakupioną przez osobę poleconą przez nas. Tak więc, mając w swojej grupie 10 osób bezpośrednio przez siebie poleconych, które będą kupować po 1 paczce reklamowej tygodniowo zarobimy 50$ tygodniowo, bez żadnego wkładu własnego.

Każdy program ma swój plan prowizji. Niektóre programy oferują Ci prowizję tylko z osób bezpośrednio poleconych przez Ciebie, ale są też takie, które wypłacają prowizję, za osoby wprowadzone przez osoby z naszego zespołu. Prowizja od takiej osoby dzielona jest pomiędzy osoby będące nad nią w strukturze. Taki system nosi nazwę wielopoziomowego systemu zarabiania.

Kim są właściciele/twórcy programów Revenue Share?

W internecie jest całe mnóstwo firm typu RevShare, jednak większość właścicieli nie ujawnia swoich danych adresowych, nie dzieli się danymi rejestracyjnymi firmy. Jedyne co na takich stronach możesz znaleźć informacje, że mają uczciwego administratora i są stabilne ( z ang. trust admin and stable system) co niestety nie zawsze jest prawdą. Dlaczego administrator nie przyznaje się przez długi czas, że ten program jest jego dziełem? – Hmm , może boi się że mu nie wyjdzie?

Na szczęście od jakiegoś czasu widać zmianę w tej kwestii, która została zapoczątkowana przez twórcę Traffic Monsoon Charles Scoville. Zaczął on oficjalnie chwalić się, że Traffic Monsoon jest jego „dzieckiem”, aktywnie promuje swój biznes, pokazuje się na zdjęciach z rodziną, organizuje też spotkania „live” na całym świecie, wyjaśnia też problemy z jakimi się boryka TrafficMonsoon np. problemy z procesorem płatniczym Paypal.

Aktualnie wielu twórców wzorem Charlesa Scovilla, zakłada konta na Facebooku i prowadzi otwartą komunikację z użytkownikami.

Warto jeszcze w tym miejscu zauważyć, że większość firm tego typu rejestruje biznes w rajach podatkowych np. w Belize, głównie ze względów podatkowych, jednak najważniejszą rzeczą jaką uzyskują dzięki temu jest anonimowość – czyżby mieli coś do ukrycia?
Charles Scoville znowu złamał ten stereotyp i zarejestrował swoją firmę w USA, w stanie Utah.

Czy programy typu RevShare to piramidy finansowe?

Często w przypadku tego typu programów padają zarzuty, że są to piramidy finansowe – przeanalizujmy to szybko. Jak już wcześniej pisałem firmy tego typu oferują możliwości zarabiania na kilka sposobów: poprzez oglądanie płatnych reklam, kupowanie realnych produktów np. usługi reklamowej oraz polecanie systemu innym osobom. Według mnie tylko polecanie systemu może nosić znamiona piramidy finansowej.

Jednak biorąc pod uwagę fakt, że w klasycznych piramidach finansowych źródłem zysków uczestników są wpłaty od kolejnych osób wchodzących do systemu, można stwierdzić, że RevShare nie jest piramidą finansową.

Dla przykładu w Traffic Monsoon kupujesz konkretne produkty reklamowe, możesz też zakupić Adpacki i poza reklamą uzyskać udział z zysków firmy, jednak najważniejsze jest to, że dzięki reklamom promujesz swoje strony internetowe.

Dokładniej wyjaśniłem to tutaj >>

Dlaczego firmy Revenue Share upadają bądź stają się niewypłacalne?

Najczęstszym problem jaki dotyka programy typu RevShare jest problem niewypłacalności po kilku miesiącach od startu. Zastanówmy się z czego to może wynikać.

Po pierwsze oferowane w programie usługi np. reklamowe mogą mieć za małą skuteczność. Oczywiście można zwiększyć skuteczność reklam na przykład poprzez wprowadzenie reklam kierowanych geograficznie (z ang. Geo Targeting) jak to zrobił Traffic Monsoon.

Po drugie oferowane przez program prowizje za polecenie są zbyt wysokie – po prostu są wyższe niż zyski firmy. Jeżeli taka prowizja jest wyższą niż 15% to powinno budzić Twoją czujność – czy warto interesować się takim programem?

Po trzecie udział w zyskach firmy RevShare (tzw. zwrot z inwestycji w Pakiety Reklamowe) jest ustawiony na zbyt dużym poziomie przez co w pewnym momencie firmie zaczyna brakować funduszy na wypłaty. W programach z rodziny Revenue Share można spotkać nawet takie które oferują 150% udział w zyskach. Charles Scoville na podstawie AdHitProfit określił, że udział w zyskach oferowany w Traffic Monsoon będzie wynosił 110%, dzięki czemu chce uzyskać stabilny i długo działający biznes.

Trzeba to jasno powiedzieć, że im wyższe prowizje za polecenie, im większy oferowany udział w zyskach, im większe dzienne naliczenie tym ryzyko upadku firmy typu Revenue Share jest większe.

Podsumowując – ogólnie współpracę z firmami RevShare śmiało można nazwać „inwestycją” wysokiego ryzyka, zatem nie jest ona polecana osobom o słabych nerwach. Trzeba mieć świadomość, że trudno jest określić jak długo dany program będzie istniał i jak długo będzie wypłacał pieniądze, ale zgodnie z przysłowiem kto nie ryzykuje ten nic nie zyskuje.
Biorąc jednak pod uwagę kilka czynników, o których wcześniej pisałem można szybko przeprowadzić analizę i zdecydować o rozpoczęciu współpracy z danym programem.

I, tak na początku trzeba spojrzeć między innymi na oferowany przez firmę udział w zyskach – powyżej 20% naraża firmę na szybką utratę płynności (dla przypomnienia Traffic Monsoon oferuje 10%). Dzienne naliczenie – im mniejsze dzienne naliczenie, tym bardziej stabilny biznes, w branży są programy oferujące dzienne naliczenia rzędu 6%, natomiast Traffic Monsoon oferuje tylko 1%. Prowizje za polecenie – im mniejsze, tym bardziej stabilny biznes. Prowizja wyższa niż 15% powinna budzić Twoją czujność.

Dodatkowo w analizie należy wziąć jeszcze pod uwagę kilka dodatkowych informacji, takich jak: czas działania firmy na rynku – wydaje mi się, że warto zaufać firmie, która długo istnieje (Traffic Monsoon od jesieni 2014 roku), czy firma oferuje konkretne produkty? – na przykład reklamy, realizacja wypłat przez program – czy wypłaty realizowane są natychmiast, tak jak w Traffic Monsoon od ponad 20 miesięcy czy z kilku dniowym opóźnieniem.

Mam nadzieję, że dzięki lekturze tego artykuły poznaliście ogólne zasady działania programów typu Revenue Share, każdy z programów może mieć nieco inne założenia, sposoby naliczeń, będzie oferował inne dodatki, ale podstawowe zasady RevShare są takie same.

Zainteresował Cię biznes RevShare? Zapraszam Cię zatem do współpracy z Traffic Monsoon

Zarejestruj się i zacznij zarabiać!

Zapraszam do rejestracji, a jeśli będziesz potrzebował pomocy to skorzystaj z formularza kontaktowego tutaj >>.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Dodaj swój komentarz

Leave A Response

* Denotes Required Field