PayPal, teraz SEC kontroluje Traffic Monsoon

Ostatnio zarówno na Facebooku, różnych stronach internetowych pojawiło się dużo informacji na temat problemów firmy Traffic Monsoon. Z resztą szereg informacji była publikowana przez właściciela Traffic Monsoon Charlesa Scovilla, na jego profilu FB. Szybko na to patrząc może wkraść się pewien chaos, zwolnienie środków, blokada kont firmowych, SEC wkracza do Traffic Monsoon.

Uff dużo, tego a jak się zacznie czytać komentarze i artykuły przeciwników to aż głowa boli. Przeciwnicy firmy Traffic Monsoon i Charlesa Scovilla, cały czas piszą negatywne rzeczy na temat Traffic Monsoon i jego właściciela, nawet w końcówce 2015 wróżyli mu TM, ale nic z tego.

Charles informuje na bieżąco

W ostatnich dniach na Facebooku Charles publikuje regularnie wiadomości co się dzieje, zamieścił też krótki film o aktualnej sytuacji firmy. Ogólnie informuje o tym, że 11 lipca 2016 dostał dostęp do zablokowanych funduszy przez Paypal – tutaj nasuwa się pytanie, dlaczego tak wspaniałej wiadomości nie opublikował od razu na FB, na stronie Traffic Monsoon. Tłumaczy to tym, że przelewy jakie może robić z PayPala do Payzy są ograniczone kwotowo (100 tys. $), więc nie chciał tłumaczyć tego użytkownikom. Planował w momencie przelania całości funduszy zrobić wszystkim niespodziankę i ogłosić, że wszystkie fundusze są już do dyspozycji użytkowników. Zatem podsumowując Paypal przeanalizował działalność Traffic Monsoon, weryfikacja wypadła pozytywnie, więc uwolnił zablokowane fundusze.

SEC (Securities and Exchange Commission) sprawdza Traffic Monsoon

Jednak pojawiła się dodatkowa powód, który spowodował, że Charles postanowił przetransferować całość środków z biznesowego konta Traffic Monsoon na swoje konto prywatne. Mianowicie zaczęły pojawiać się w sieci fałszywe czeki, wykorzystujące konto bankowe i numery rozliczeniowe udostępnione online dla użytkowników Traffic Monsoon chcących dokonać zakupu usług, co finalnie mogło grozić zniknięciem pieniędzy z kont firmowych. Charles twierdzi, że przeniósł te środki z dala od konta firmowego do czasu, kiedy wróci do USA i będzie mógł osobiście udać się do placówki banku i przelać te pieniądze na konto w procesor Payza. Miał właśnie wracać do USA (Utah), zrobić przelew i dużą niespodziankę wszystkim, wcześniej uwalniając część zablokowanych pozycji i stanów kont, a w między czasie instytucja SEC (Securities and Exchange Commission) wkroczyła do TrafficMonsoon. SEC chce podpiąć Traffic Monsoon pod piramidę finansową. Konta firmowe zostały zamrożone i trzeba czekać, aż sprawa zostanie wyjaśniona w sądzie.

SEC weryfikuje czy Traffic Monsoon to piramida finansowa

Traffic Monsoon oskarżony jest o stosowanie schematu Ponzi czyli bycie tak zwaną piramidą finansową, Charles zaś potwierdza, że środki finansowe na pokrycie wszystkich zobowiązań Traffic Monsoon są. W kwestii „inwestowania” Charles podkreśla to teraz jak i cały czas jest to zawarte w informacjach na stronie Traffic Monsoon, ża AdPacki są usługą reklamową, firma nigdy nie dawała gwarancji 10% zwrotu od zakupionego AdPacka. Są to usługi reklamowe, gdzie ludzie, którzy klikają reklamy w systemie wymiany ruchu, mogą się zakwalifikować do otrzymania części przychodu firmy, max. Do 55 dolarów, ale bez jakichkolwiek ram czasowych.

Współpraca SEC i Traffic Monsoon

Charles Scoville na bieżąco informuje jak postępuje sprawa weryfikacji. Ostatnio napisał, że odbył rozmową z przedstawicielami SEC, którzy wyjaśnili mu, że chcą znaleźć rozwiązanie bez konieczności wchodzenia w spór. SEC przeniósł rozprawę na 23 września 2016, aby dać Traffic Monsoon odpowiednią ilość czasu na wypracowanie rozwiązania. Charles podkreślił im, że jego priorytetem w tym momencie jest, aby ludzie, którzy zakupili pakiety reklam, otrzymali pieniądze należące do nich. Przedstawiciele SEC powiedzieli, że będą wspólnie układać plan związany z rozwiązaniem tej sytuacji tak szybko, jak to możliwe. Ścisła współpraca pomiędzy TM a przedstawicielami SEC ma dać pewność, że każdy użytkownik otrzyma pieniądze dzięki temu rozwiązaniu. Charles przedstawił plan działania i podkreślił jak bardzo istotny jest czas działania, gdyż ludzie chcą otrzymać pieniądze tak szybko, jak to możliwe.

Securities and Exchange Commission prowadził i prowadzi dużo spraw związanych z potencjalnymi firmami, które ponoć działają na zasadzie piramidy finansowej, jednak okazuje się, że maksymalnie 2% analizowanych przypadków trafia przed sąd. Istotnym faktem jest to, że przedstawiciele SEC skontaktowali się bezpośrednio z właścicielem Traffic Monsoon, gdyż normalnie wysyłają prawników do analizowanej firmy. Widać więc, że obie strony chcą jak najszybciej wyjaśnić całą tą sprawę.

Teraz Charles sam lub z pomocą prawników udowodnić, że Traffic Monsoon nie działa w schemacie Ponzi. Co może przynieść weryfikacja Traffic Monsoon przez SEC?

Przyszłość Traffic Monsoon

Otóż istnieją dwa scenariusze. Pierwszy SEC potwierdza w 100% legalność działania firmy Traffic Monsoon, która działa jako firma Revshare, czyli dzieląca się wypracowanymi zyskami z użytkownikami i wówczas, tego typu możliwość zarabiania przez internet będzie miała nowe możliwości, można niemal powiedzieć że wkroczy na wyższy poziom. Drugi pesymistyczny scenariusz jest taki, że udowodnione zostanie że Traffic Monsoon, działa niezgodnie z prawem i zostanie zakończona jej działalność.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 5.0/5 (1 vote cast)
PayPal, teraz SEC kontroluje Traffic Monsoon, 5.0 out of 5 based on 1 rating

Dodaj swój komentarz

Leave A Response

* Denotes Required Field