Jak zarabiać z bloga?

Blog to świetne medium do marketingu Twojej firmy. Ale to nie pomaga zarabiać. Jeśli masz bloga i dobrze na nim zarabiasz, to gratulacje, jesteś w klubie. Ta sekcja pomoże Ci dowiedzieć się, jak dobrze zarabiać na blogu, a także jak na nim zarabiać.

W tym poście na blogu chciałbym porozmawiać o tym, jak możesz zarabiać na swoim blogu.

Chciałbym wyjaśnić, że „blog” to nie firma, ale osoba. Jest to dział mojej witryny, w którym piszę o swoich doświadczeniach z content marketingiem, blogowaniem i strategiami monetyzacji.

Zanim będziemy mogli porozmawiać o zarabianiu na Twoim blogu, musimy zrozumieć, co to znaczy mieć biznes :-). Załóżmy, że zaczynasz od nauki tworzenia treści dla swojego bloga, a następnie zaczynasz pobierać opłaty za artykuły, a nawet je sprzedawać (na przykład przez Amazon). W takim przypadku nadal jesteś małą firmą. Twoim aspektem wartości dodanej jest możliwość pisania wysokiej jakości treści i generowania z nich przychodów poprzez pobieranie opłat – w formie cyfrowej! Dlatego

Blogi to nie tylko strony internetowe. Mogą być wykorzystywane do generowania dochodu poprzez regularne publikowanie przydatnych treści.

Blogowanie to świetny sposób na reklamowanie swoich produktów lub usług w Internecie. Możesz zarabiać, reklamując swoje produkty lub usługi na blogu.

Jeśli jesteś zainteresowany zarabianiem na swoim blogu, możesz korzystać z PayPal, aby otrzymywać płatności od użytkowników, którzy płacą za miejsce, w którym opublikowali swoje treści. Aby to zrobić, potrzebujesz konta partnerskiego (które kosztuje 10 USD miesięcznie) i linku partnerskiego, który powinien znajdować się w każdym publikowanym poście.

Kiedy myślimy o biznesie, bardzo łatwo jest utknąć w rutynie i pomyśleć, że wszystko jest dokładnie takie samo. Próbujemy po kolei różnych strategii i pomysłów.

Możemy założyć firmę, ale nie możemy na tym zarabiać, po prostu stosując tę samą strategię przez długi czas.

Monetyzacja bloga? Czy to się opłaca?

Blogi mogą być bardzo dochodową formą płatnych treści, a niektórzy blogerzy zarabiają niezłe pieniądze. Nie ma jednak gwarancji, że jakakolwiek witryna będzie generować zyski dla blogera i istnieją inne sposoby zarabiania na swoim blogu poza darmową reklamą i płatnościami PayPal.

Wiele osób jest zainteresowanych tym, jak zarabiać na swoich blogach dzięki bezpłatnej reklamie w witrynie. Facebook, Twitter, LinkedIn i Google mają płatne ściany dla swoich stron internetowych, chociaż dla większości z nich jest to nadal kwestia eksperymentów. Nie jestem pewien wypłat z tych witryn.

Jednak niektóre firmy próbują zarabiać na postach na blogach, płacąc blogerom w zamian za napisanie konkretnego artykułu, który mogą następnie wykorzystać jako reklamę lub promocję. Nazywa się to płatnym marketingiem treści (PCM).

Jak dotąd istnieją tylko dwa rodzaje platform blogowych, które obsługują PCM: Blogger i WordPress. Obie platformy oferują różne sposoby tworzenia treści – za pomocą szablonów lub samodzielnie pisząc treść za pomocą własnego edytora tekstu.

Blogi istnieją od dawna. To doskonały sposób na dzielenie się informacjami, pomysłami i aktualnościami. Oczywiście istnieje niebezpieczeństwo udostępniania wszelkiego rodzaju informacji na forum publicznym. Ale co, jeśli można na tym spieniężyć?

W dzisiejszych czasach można płacić blogerom za publikowanie treści bez konieczności ich akceptacji. W rzeczywistości niektóre firmy mogą nawet płacić im za pomocą PayPal lub innych systemów płatności stron trzecich. Pytanie więc brzmi: jak wartościowe są blogi dla marketingu internetowego?

Nie powinniśmy myśleć o tych blogach jako o zastąpieniu zwykłych witryn lub magazynów online, które publikują treści na tematy, które mogą Cię zainteresować, ale nie masz pieniędzy ani czasu, aby zainwestować w blogowanie. Tego typu blogi to po prostu kolejna forma marketingu treści i pomagają zwiększyć ruch z wyszukiwarek i mediów społecznościowych.

Related Posts